منهای دیجیتال مارکتینگ

اطلاعات در مورد ویروس کرونا (کووید-19)

کرونا چیست؟, علائم کرونا, پیشگیری از کرونا

ویروس کرونا (COVID 19)

ویروس کرونا شامل طیف گسترده ای از ویروس ها می شود که می توانند سبب بیماری های مختلفی شوند. این بیماری ها طیف وسیعی را از سرماخوردگی تا بیماری های کشنده شامل می شوند. ویروس کرونایی که امروزه جوامع بشری با آن سر و کار دارند، تا به امروز ناشناخته بود.این ویروس می تواند تاثیر های متفاوتی بر روی افراد داشته باشد. در بعضی از افراد سبب بیماری های جزئی و در بعضی سبب بیماری های کشنده می شود. بر اساس آمار منتشر شده این ویروس بیشتر بر روی افراد مسن و افرادی که سابقه بیماری هایی از جمله دیابت، بیماری های قلبی، فشار خون و… دارند، موثر است. بر اساس آخرین آمار منتشر شده، این ویروس در حال پیشرفت در بین جوامع بشری است و تمامی کشورها در تلاش برای مهار آن هستند. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات در مورد ویروس کرونا (کووید-19) را به شما بیان کنیم.

اطلاعات در مورد ویروس کرونا (کووید-19)

 

کووید-19 چیست؟

کووید-19، ویروس جدیدی از خانواده کرونا می باشد که پیش از این ناشناخته بود. این ویروس که امروزه گریبان گیر جوامع بشری شده، تلفات بسیاری را بر جای گذاشته است.

 

کووید-19 چه علائمی دارد؟

از رایج ترین علائم این ویروس می توان به خستگی، سرفه های خشک و همچنین تب اشاره کرد. البته بعضی از افراد ممکن است علائم دیگری از جمله درد و کوفتگی، گرفتگی بینی، آبریزش بینی، گلودرد و یا اسهال را تجربه کنند.

 

آیا کووید-19 از طریق مواد غذایی منتشر می شود؟

تا به امروز هیچ گزارشی مبنی بر انتقال ویروس کرونا از طریق مواد غذایی منتشر نشده است.

 

چه کسانی در برابر کووید-19 در خطر قرار دارند؟

همه افراد در خطر ابتدا به کووید-19 قرار دارند اما این ویروس اکثرا بر روی افراد مسن و افرادی که زمینه بیماری هایی مثل دیابت، بیماری های قلبی و فشار خون دارند، موثرتر است.

 

آیا درمانی برای ویروس کرونا وجود دارد؟

تا به امروز هیچ درمان و یا داروی خاصی برای کرونا کشف نشده است. هرچند بسیاری از افراد از طریق مراقبت های پزشکی بهبود می یابند اما در حال حاضر هیچ درمان مشخصی برای این ویروس وجود ندارد.

 

چه اتفاقی پس از ابتلا به ویروس کرونا می افتد؟

نشانه های کرونا در اکثر افراد پس از 5 الی 14 روز بروز می دهند که از جمله آن ها می توان به تب و سرفه های خشک اشاره کرد. اکثر افراد پس از ابتلا به این ویروس از طریق مراقبت های پزشکی بهبود می یابند.

 

آیا استعمال دخانیات یک خطر برای افراد در مقابل ویروس کرونا محسوب می شود؟

استعمال دخانیات یک خطر برای اکثر بیماری ها محسوب می شود. ویروس کرونا بر روی سیستم تنفسی افراد تاثیر می گذارد و با توجه به اثرات منفی دخانیات بر روی سیستم تنفسی، سبب در خطر بودن این دسته از افراد در مقابل این ویروس می شود.

 

 ویروس کرونا از چه طریق منتقل می شود؟

این ویروس از طریق قطرک‌هایی که با سرفه یا بازدم از دهان و بینی فرد مبتلا به کووید-19 به اطراف پخش می‌شوند، به سایر افراد منتقل می شود.این قطرک ها می توانند بر روی سطوح باقی بمانند و با تماس فرد با آن ها و انتقال آن از طریق بینی، چشم ها و دهان به این ویروس مبتلا شوند.

 

ویروس کرونا چه مدت بر روی سطوح زنده باقی می ماند؟

نمی توان مدت زمان قطعی را برای زنده ماندن ویروس کووید-19 بر روی سطوح مشخص مرد اما می توان این مدت را از چند ساعت تا چند روز تخمین زد. زنده ماندن این ویروس به عامل هایی از جمله جنس سطح، رطوبت و دما وابسته می باشد.

 

آیا واکسنی برای ویروس کووید-19 وجود دارد؟

خیر. تا به امروز هیچ واکسن یا داروی خاصی برای پیشگیری یا درمان این ویروس کشف نشده است. دانشمندان در حال انجام آزمایش های مختلف برای کشف واکسن این ویروس می باشند که تا به امروز برخی از آن ها بر روی حیوانات موثر بوده اند.

 

چگونه می توان از ابتلا به ویروس کووید-19 جلوگیری کرد؟

با توجه به این که هیچ درمان مشخصی برای این ویروس وجود ندارد، بهترین راه پیشگیری از ابتلا به آن می باشد. شستن مکرر دست ها، حفظ فاصله اجتماعی و خودداری از حضور در مناطق پرجمعیت، استفاده از ماسک و همچنین استفاده از مواد مغذی برای تقویت سیستم ایمنی بدن از جمله راه هایی هستند که می توانند از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کنند.

شما همچین می توانید آمار زنده کرونا را در وبسایت worldometers مشاهده کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعات در مورد ویروس کرونا (کووید-19) را به شما ارائه دهیم. امروزه تمام جوامع بشری درگیر این ویروس بوده و تمام تلاش خود را در راستای مهار آن به کار گرفته اند. تا زمانی که یک دارو یا واکسن خاص برای این ویروس کشف نشود، تنها راه مقابله با آن پیشگیری و رعایت نکات بهداشتی است.

برچسب ها
0 0 رای
امتیاز مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمامی نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
مشتاق نظرات شما هستیم. لطفا نظرات خود را بین کنیدx
()
x
بستن
بستن