بازاریابی و فروش

افزایش تعامل وبلاگ : 8 نکته برای افزایش اشتراک گذاری و نظرات

افزایش لایک و کامنت، افزایش مخاطب

افزایش تعامل وبلاگ : 8 نکته برای افزایش اشتراک گذاری و نظرات

آیا می خواهید که بازدیدکنندگان با وبلاگ شما تعامل داشته باشند؟ آیا دوست دارید که مخاطبان برای پست های شما کامنت گذاشته و در شبکه های اجتماعی آن ها را به اشتراک بگذارند؟ آیا می خواهید که بازدیدکنندگان همیشه از وب سایت شما بازدید کرده و به مطالعه محتوای جدید شما بپردازند؟ اگر این سوالات را در سر دارید، باید به افزایش تعامل وبلاگ خود اقدام کنید. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی مفهوم تعامل وبلاگ پرداخته و اهمیت آن را برای سئو بیان کنیم. همچنین ترفندهایی را برای افزایش تعامل وبلاگ به شما ارائه خواهیم داد.

 

تعامل وبلاگ چیست؟

تعامل وبلاگ با راه های مختلفی که افراد با پست های شما ارتباط برقرار می کنند تعریف می شود. این راه ها شامل ثبت نظر، اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی، توئیت یا … می شود. علاوه بر این ها، بازگشت به وب سایت شما برای مطالعه ی مطالب جدید یا عضویت در خبرنامه، نوعی تعامل به شمار می روند.

کسانی با وب سایت شما تعامل پیدا می کنند که در آن فعال باشند. مطمئنا شما نیز تمایل دارید که بازدیدکنندگان وب سایتتان در آن فعالیت کنند. بازدیدکنندگان فعال، همان دسته از افرادی هستند که اقدام به خرید از وب سایت شما می کنند. این افراد وفادارترین مشتریان شما هستند و همچنین می توانند سفیران برند شما باشند که به شما کمک می کنند تا از طریق آن ها به مخاطبان دیگر دستیابی پیدا کنید.

 

چرا افزایش تعامل وبلاگ برای سئو مهم می باشد؟

اگر مخاطبان شما پست شما را به اشتراک بگذارند و نظرات خود را در آن ثبت کنند (و شما نیز به این نظرات پاسخ دهید) ، Google متوجه خواهد شد که وبلاگ شما بسیار زنده و فعال است. و البته اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی به رتبه بندی وبلاگ شما نیز کمک خواهد کرد. اگر افراد پست شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند یا در مورد آن بصورت آنلاین صحبت کنند، مطمئنا ترافیک وبلاگ شما افزایش خواهد یافت و مخاطبان بیشتری به دست خواهید آورد.

اما چگونه می توانید میزان تعامل مخاطبان خود را افزایش دهید؟ چگونه می توانید مطمئن شوید که بازدیدکنندگان در زیر پست های شما کامنت گذاشته و آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند؟

در ادامه مقاله قصد داریم ترفندهایی را به شما بیان کنیم که از طریق آن ها می توانید به افزایش تعامل وبلاگ خود بپردازید.

 

ترفند های افزایش تعامل وبلاگ

 

به مخاطبان خود توجه کنید

همیشه خود را در جای خوانندگان و مخاطبان خود قرار دهید. مشکلات آن ها چیست؟ آن ها به دنبال پاسخ به چه پرسش هایی هستند؟ همیشه سعی کنید تا بر روی نیازهای مخاطبان خود تمرکز کنید. این موضوع به نظر آسان می آید اما باید توجه داشته باشید که در هنگام تولید محتوا برای محصولات یا خدمات خود، محتوایی تولید کنید که موردعلاقه مخاطبان شما باشد.

 

محتوای باکیفیت تولید کنید

محتوای شما باید بی عیب و نقص باشد. در واقع محتوای تولیدی شما باید محتواهایی باشند که علاوه بر آموزنده بودن، مرتبط و سرگرم کننده باشند تا مخاطبان را مشتاق کنند تا آن ها را به اشتراک بگذارند. تولید چنین محتوایی مطمئنا یک کار چالش برانگیز می باشد. اما اگر بر روی این امر تمرکز کنید، مطمئنا می توانید محتواهایی تولید کنید که مورد علاقه مخاطبان و همچنین موتورهای جستجو باشند. همچنین سعی کنید تا محتوای خوانا تولید کنید. محتوای باکیفیت سبب افزایش اشتراک گذاری و نظرات کاربران می شوند، برای این کار می توانید به مطالعه مقاله ” نحوه تولید محتوای خوانا برای وب سایت چگونه است؟ ” بپردازید.

 

ثابت قدم باشید

برای اینکه مخاطبان بتوانند با وبلاگ شما ارتباط برقرار کنند، باید بطور منظم وبلاگ نویسی کنید. برای ایجاد تعامل لازم نیست که هر روز وبلاگ نویسی کنید، اما اطمینان حاصل کنید که فاصله زمانی بین پست های شما قابل پیش بینی باشند. برای مثال اگر مخاطبان شما آگاه باشند که شما در روزهای پنجشنبه در وب سایت خود پست می گذارید، مطمئنا در روزهای پنجشنبه به وب سایت شما مراجعه خواهند کرد. برای تولید محتوای خود برنامه ریزی کنید تا تعامل مخاطبان خود را افزایش دهید.

 

خلاق باشید

اطمینان حاصل کنید که محتوای شما ارزش به اشتراک گذاری را داشته باشند. موثرترین راه برای اطمینان از اینکه مخاطبان محتوای شما را به اشتراک بگذارند، نوشتن مطالب جذاب و اورجینال می باشد. از به اشتراک گذاری عقاید خاص خود نترسید. مخاطبان دوس دارند تا مطالب جدید را مطالعه کنند، نه مطالب تکراری را.

 

(کمی) بحث برانگیز باشید

مردم تمایل دارند تا در مواقعی که با موضوعی مخالف هستند، به آن موضوع واکنش نشان دهند. بنابراین، اگر می خواهید مردم را تحریک کنید تا دیدگاه خود را درباره یک مسئله خاص به اشتراک بگذارند و یا می خواهید که یک بحث جالب را شروع کنید: از بحث برانگیز بودن نترسید. اظهارات خود را کمی جسورانه تر و کمی ظریف تر بیان کنید. البته باید توجه داشته باشید که در این امر زیاده روی نکنید. در این صورت با انبوهی از نظرات منفی مواجه خواهید شد.

 

درخواست تعامل کنید

اگر می خواهید تا مخاطبان نسبت به پست های شما واکنش نشان دهند و نظر خود را بیان کنند، باید از آن ها درخواست تعامل کنید. اگر مخاطبان خود را به نظر دادن دعوت کنید، احتمال بیشتری وجود خواهد داشت که آن ها با محتوای شما تعامل برقرار کنند. در انتهای هر پست خود از مخاطبان بخواهید تا نظر خود را بیان کنند یا پست شما را لایک کرده و به اشتراک بگذارند.

 

به تعامل مخاطبان خود پاسخ دهید

اگر مردم را به اظهارنظر درباره وبلاگ خود دعوت می کنید، مودب باشید و به نظرات آن ها پاسخ دهید. وقتی مخاطبان شما متوجه شوند که به عکس العمل های آن ها توجه می کنید، تمایل بیشتری برای بازگشت و بازدید از وب سایت شما پیدا می کنند. از نظرات منفی هراسی نداشته باشید و با همه ی آن ها تعامل برقرار کنید.

 

در وبلاگ های دیگر تعامل داشته باشید

اطمینان حاصل کنید که در سایر وبلاگ های مربوط به حوزه تخصصی خود قابل مشاهده باشید. در زیر پست های مربوطه با پست های خود کامنت بگذارید. اگر افراد ببینند که شما در وبلاگ های دیگر تعامل برقرار می کنید، کنجکاو خواهند شد تا ببینند که شما در مورد این موضوع چه چیزی نوشته اید. مراقب باشید از این نظرات به عنوان راهی برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود استفاده نکنید، زیرا این امر می تواند باعث آزار مخاطبان شما شود و از مراجعه آن ها به وب سایت شما جلوگیری کند.

 

نتیجه گیری

برای جمع آوری مخاطبان برای وبلاگ خود باید کمی جسور باشید. محتوایی تولید کنید که علاوه بر باکیفیت بودن، خلاقانه و کمی بحث برانگیز باشند. همچنین فراموش نکنید که مخاطبان خود را به تعامل دعوت کنید.

در این مقاله سعی کردیم تا راهکارهایی را برای افزایش تعامل مخاطبان با وب سایت بیان کنیم. این راهکارها عبارت بودند از:

  • به مخاطبان خود توجه کنید
  • محتوای باکیفیت تولید کنید
  • ثابت قدم باشید
  • خلاق باشید
  • (کمی) بحث برانگیز باشید
  • درخواست تعامل کنید
  • به تعامل مخاطبان خود پاسخ دهید
  • در وبلاگ های دیگر تعامل داشته باشید

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

0 0 رای
امتیاز مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمامی نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
مشتاق نظرات شما هستیم. لطفا نظرات خود را بین کنیدx
()
x
بستن
بستن