اخبار و رویداد

دلایل بازدید از وب سایت ها چیست؟ چرا مردم جستجو می کنند؟

آموزش، خرید، تفریح، کسب اطلاعات، احساس ارتباط

 امروزه دلایل بازدید از وب سایت ها چیست؟

شاید از خود بپرسید که امروزه دلایل بازدید از وب سایت ها چیست؟ و چرا مردم جستجو می کنند؟ اکثر افرادی که امروزه (به دلیل ویروس کرونا) در خانه هایشان مانده اند، وقت خود را صرف گشت و گذار در اینترنت می کنند. در این مقاله ما قصد داریم تا دلایل بازدید وب سایت ها توسط مردم را به شما بیان کنیم.

در سال 2015 گوگل به معرفی 4 لحظه ی مهم پرداخت که هر بازاریابی باید آن ها را بداند.

گوگل این لحظات را به شرح زیر ذکر کرد:

  • I-want-to-know moments : این لحظات شامل لحظاتی می شوند که مردم به جستجو در مورد اخبار، اطلاعات عمومی، نحوه موفقیت در سئو و مطالبی از این قبیل می پردازند.
  • I-want-to-go moments : این لحظات شامل لحظاتی می شوند که مردم به جستجو در مورد مکان های خاص و یا موقعیت ها می پردازند.
  • I-want-to-do moments : این لحظات شامل لحظاتی می شوند که مردم به جستجو در مورد انجام کاری می پردازند. برای نمونه: چگونه تایر ماشین خود را تعویض کنیم و یا چگونه به پرورش گوجه فرنگی بپردازیم.
  • I-want-to-buy moments : این لحظات شامل لحظاتی می شوند که مردم به جستجو در مورد اطلاعات و بررسی های یک کالای خاص و یا خرید آن می پردازند.

گوگل همچنین به شناسایی 6 زمینه نیاز مردم پرداخت.

این زمینه ها در نظر گرفته شده بودند تا نیاز های مردم به جستجو را تفسیر کنند. این زمینه ها عبارت بودند از:

  • Surprise Me ( سورپرایزم کن )
  • Help Me ( کمکم کن )
  • Reassure Me ( به من اطمینان بده)
  • Educate Me ( به من آموزش بده )
  • Impress Me ( من را تحت تاثیر قرار بده )
  • Thrill Me ( من را هیجان زده کن )

در ادامه می خواهیم به دلایل بازدید از وب سایت ها بپردازیم.

چرا مردم جستجو می کنند؟

 

1. آموزش، امروزه از مهمترین دلایل بازدید از وب سایت ها است.

امروزه یکی از مهمترین دلایل بازدید از وب سایت ها در این است که بسیاری از دانش آموزان به دلیل وجود ویروس کرونا ناچار به خانه نشینی و آموزش آنلاین شده اند.

بسیاری از افراد پیش از ویروس کرونا هم به آموزش آنلاین می پرداختند. اما امروزه آموزش آنلاین در بین اکثر مردم فراگیر شده است.

ولی به غیر از زمینه آموزش آنلاین چرا مردم جستجو می کنند؟ مردم برای دستیابی به اطلاعات در حوزه های مختلف به بازدید وب سایت ها می پردازند. برای نمونه می توان به جستجو در مورد کوید 19، مسائل سیاسی و … اشاره کرد. حتی گاهی در زمان مشاهده یک کنفرانس یا فیلم به زبان های خارجی، اگر مفهوم یک کلمه یا اصطلاح را ندانیم، به جستجوی آن در اینترنت می پردازیم. به طور کلی می توان گفت که اینترنت نقش بسیار مهمی در زمینه یادگیری و کسب اطلاعات ایفا می کند.

آموزش از دلایل بازدید از وب سایت ها

2. خرید، امروزه دلیل خوبی برای این است که چرا مردم جستجو می کنند؟

اخیرا به دلیل قرنطینه ی ناشی از ویروس کوید 19، خرید از طریق و بسایت های فروشگاهی به متداول ترین روش خرید مردم تبدیل شده است. امروزه اکثر افراد حتی خرید های روزانه شان را نیز به صورت آنلاین انجام می دهند. اگرچه در گذشته نیز خرید آنلاین یک شیوه متداول در بین مردم محسوب می شد اما امروزه به بخش مهم و ضروری از زندگی آن تبدیل شده است.

بعضی از مردم خرید را صرفا به عنوان یک تفریح برای کاهش استرس انجام می دهند.

بعضی اوقات آن ها نیاز دارند که در همان لحظه یک هدیه برای دوست خود تهیه کنند.

امروزه خرید هرچیزی که از ذهن شما بگذرد از طریق اینترنت ممکن است.

خرید از دلایل اینکه چرا مردم جستجو می کنند؟

3. تفریح

یکی از دلایل اصلی مردم برای جستجو در اینترنت، تفریح است. مردم دوست دارند تا در اینترنت به مشاهده فیلم ها، موزیک ویدیو ها یا برنامه های تلویزیونی بپردازند. تمام این کار ها سبب کاهش استرس افراد می شود. امروزه اکثر وقایع و کارها به صورت آنلاین درآمده اند. برای نمونه می توان به جشنواره ها یا کنسرت های آنلاین اشاره کرد. امروزه حتی بسیاری از فیلم ها به صورت آنلاین اکران می شوند. یکی از مزایای تفریح های اینترنتی این است که شما می توانید آن ها در هر زمان و مکان انجام دهید. برای مثال وقتی که منتظر اتوبوس هستید می توانید به مشاهده ویدیو در یوتیوب بپردازید.

تفریح از دلایل اینکه چرا مردم جستجو می کنند؟

4. کسب اطلاعات، همیشه از دلایل بازدید از وب سایت ها بوده است.

اینترنت زمینه را برای دستیابی به اطلاعات در حوزه های مختلف فراهم کرده است. امروزه شما برای پیدا کردن موقعیت یک مکان می توانید از نقشه های اینترنتی استفاده کنید. حتی زمان باز و بسته شدن فروشگاه ها را نیز می توانید از طریق اینترنت به دست آورید. اکثر جستجو های مردم در اینترنت شامل اطلاعات عمومی، مواد غذایی و خرید است. در گذشته برای دستیابی به اطلاعات در یک زمینه، باید به جستجوی کتاب تالیف شده در آن زمینه می پرداختیم. اما امروزه می توان با جستجوی آن در اینترنت به سادگی به اطلاعات مورد نیاز دستیابی پیدا کرد.

 

5. الهام گرفتن

همه ما سعی داریم تا پیش از شروع یک کار، یک دیدگاه کلی نسبت به آن داشته باشیم. داشتن یک دیدگاه و نظریه کلی سبب می شود تا از اتلاف وقت جلوگیری کرده و با سرعت و دقت بیشتری به انجام کارها بپردازیم. در اینترنت می توان به ایده ها و دیدگاه های بی شماری دستیابی پیدا کرد. هر زمان که فردی با مشکلی روبرو شود، به آسانی می تواند با جستجو در اینترنت راهکارها و راه حل های متفاوتی را به دست آورد.

 

6. در دسترس و تماس بودن

ما می خواهیم نه تنها با افرادی که می شناسیم ، بلکه با افرادی که نمی شناسیم ، با جوامع ، حرکات ، اخبار و به طور کلی با جهان در تماس باشیم.

امروزه نیز به دلیل قرنطینه، این نیاز نقش پررنگ تری را در جوامع بشری ایفا می کند. همه انسان ها ناچار هستند تا با استفاده از پیام رسان های اینترنتی مانند تلگرام، واتساپ، اینستاگرام و… به گفتگو با یکدیگر بپردازند. امروزه ارتباطات آنلاین در بین افراد رواج یافته و به یک امر متداول تبدیل شده است.

 

7. احساس ارتباط

انسان ها دوست دارند که همیشه از تمامی وقایع مطلع بوده و با دیگران در ارتباط باشند. امروزه رسانه های اجتماعی این امکان را فراهم کرده اند تا تمامی افراد بتوانند از وقایع روز مطلع شده و با دوستان و آشنایان خود در ارتباط باشند. برای مثال امروزه اکثر افراد در پیام رسان هایی مانند تلگرام و واتساپ، یک گروه دوستانه و یا خانوادگی دارند که در آن ها به معاشرت با یکدیگر می پردازند. همچنین اینترنت امکان ارتباط با افرادی که در فاصله بسیار دوری از ما قرار دارند را نیز فراهم کرده است. امروزه می توان با یک فرد که در کشور دیگری زندگی می کند به صورت متنی، صوتی و حتی تصویری ارتباط برقرار کرد.

 

8. لحظات خسته کننده

همه ما مطمئنا در لحظات خسته کننده ای از زندگی خود قرار گرفته ایم که نتوانیم کاری برای تفریح انجام دهیم. امروزه اکثر افراد در این مواقع به جستجوی وب می پردازند. شما در اینترنت می توانید به مطالب و محتوای مورد علاقه خود دستیابی پیدا کنید. دلیل این که امروزه اکثر مردم از اینترت به عنوان وسیله ای برای تفریح استفاده می کنند این است که همیشه در دسترس آن هاست. فرقی نمی کند که در حال استفاده از موبایل و یا رایانه باشند.

 

خلاصه:

به نظر شما چرا مردم جستجو می کنند؟ در این مقاله ما سعی کردیم تا به دلایل بازدید از وب سایت ها بپردازیم. مردم در هنگام استفاده از اینترنت با چندین لحظه ی متفاوت مواجه می شوند و هر کدام از آن ها قصد متفاوتی از جستجوی در اینترنت دارند. بعضی از آن ها صرفا به عنوان یک تفریح از اینترنت استفاده می کنند، بعضی برای دستیابی به اطلاعات و بعضی برای پیدا کردن راه حل برای مشکلات. در این مقاله تمامی هدف های مردم از جستجو در اینترنت را برای شما بیان و بررسی کرده ایم.

با آکادمی دیجیتال مارکتینگ نیترو همراه باشید:

اینستاگرام در حال گذر از توییتر به عنوان یک شبکه اجتماعی خبری

اهمیت جستجو در صفحات وب و سئو (SEO) در چیست؟

از طريق
آژانس دیجیتال مارکتینگ نیترو
منبع
search engine journal
0 0 رای
امتیاز مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمامی نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
مشتاق نظرات شما هستیم. لطفا نظرات خود را بین کنیدx
()
x
بستن
بستن