دیکشنری سئو و دیجیتال مارکتینگسئو

دیکشنری سئو و دیجیتال مارکتینگ | حرف A

Above the fold

محتوایی که در یک وب سایت قبل از کتیبه های کاربر ظاهر می شود.گوگل الگوریتم چیدمان صفحه(Page Layout Algorithm) را در سال 2012 طراحی کرد تا رتبه بندی وبسایت هایی که تبلیغات زیادی دارند را در این فضا پایین بیاورد.


Ajax

Asynchronous JavaScript و XML نوعی از برنامه نویسی هستند که به صفحه ی وب این امکان را می دهند تا به ارسال و دریافت اطلاعات از یک سرور بپردازد و صفحه را بدون بارگذاری مجدد و به صورت پویا تغییر دهد.


Algorithm

یک برنامه ی کامپیوتری پیچیده که توسط موتور های جستجو برای بازیابی و تحویل نتایج، برای موضوعات به کار برده می شود. موتور های جستجو از ترکیبی از الگوریتم ها برای تحویل صفحات وب رتبه بندی شده با صفحه ی نتایج، بر اساس تعدادی از فاکتور ها و سیگنال های رتبه بندی، استفاده می کنند.


Algorithm change

برخی از تغییرات الگوریتمی کاملا نامحسوس هستند. اگرچه اثر یک تغییر الگوریتمی مهم، بسیار سریع احساس می شود. هرچند گاهی اوقات، هفته ها طول می کشد تا یک تغییر به طور کامل اعمال شود. تغییرات الگوریتمی 3 حالت دارند:

  • Algorithm Update: موتور جستجو، پارامتر های خاصی از یک الگوریتم موجود را تغییر می دهد.
  • Algorithm Refresh: موتور جستجو، الگوریتم موجود را با پارامتر های پیشین، مجددا راه اندازی می کند.
  • New Algorithm: موتور جستجو، برای بهبود کیفیت جستجو، الگوریتم جدیدی را اضافه می کند. برای مثال می توان به Google Panda و Google Penguin اشاره کرد.

Alt Attribute

کد HTML ای که اطلاعات مورد استفاده در موتور های جستجو و خوانندگان صفحه ( افراد نابینا یا کم بینا ) را فراهم می کند تا محتوای یک تصویر را درک کنند.

همچنین به عنوان Alt Text شناخته می شود.


Analytics

علم جمع آوری ، تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها برای انجام اقدامات آینده بر اساس آنچه که در گذشته کار کرده (یا نکرده) است.


Anchor text

به کلمه یا کلمات قابل کلیک یک لینک گفته می شود. این متن برای ارائه اطلاعات متنی به افراد و موتورهای جستجو درمورد آنچه صفحه وب یا وب سایت با آنها مرتبط است ارائه شده است. برای مثال اگر می خواهید لینکی برای انتقال بازدیدکنندگان خود به آکادمی دیجیتال مارکتینگ نیترو ایجاد کنید، آکادمی دیجیتال مارکتینگ نیترو، Anchor text شما است.


Artificial Intelligence

به علم ساخت رایانه ای که بتواند وظایفی را انجام دهد که نیازمند هوش انسانی هستند، گفته می شود. به جای پیروی از قوانین برنامه ریزی شده، یک رایانه با هوش مصنوعی، یک مغز دیجیتالی است که یادگیری دارد. هوش مصنوعی می تواند بدون دخالت انسان تصمیم بگیرد.


Authority

به ترکیبی از موتور های جستجوی سیگنال گفته می شود که برای ارزیابی وب سایت ها و صفحات وب برای اهداف رتبه بندی، استفاده می شود.

از طريق
آژانس دیجیتال مارکتینگ نیترو
برچسب ها

نوشته های مشابه

0 0 رای
امتیاز مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمامی نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
مشتاق نظرات شما هستیم. لطفا نظرات خود را بین کنیدx
()
x
بستن
بستن