دیکشنری سئو و دیجیتال مارکتینگسئو

دیکشنری سئو و دیجیتال مارکتینگ | حرف B

B2B

مخفف business-to-business  است. در سئوی (B2B SEO)، چرخه خرید به طور معمول طولانی تر است، محصولات و خدمات اکثرا گران تر هستند و مخاطبان، تصمیم گیرندگان حرفه ای هستند.


B2C

مخفف business-to-consumer است. در سئوی  (B2C SEO)، چرخه خرید به طور معمول کوتاه تر است (هرچند که هنوز هم در صنعت متفاوت است)، محصولات و خدمات معمولا ارزان تر هستند و مصرف کنندگان، مخاطب هستند.


Backlink

به قسمت Inbound Link مراجعه شود.


Baidu

محبوب ترین موتور جستجو در چین می باشد. Baidu در ژانویه سال 2000 توسط Robin Li و Eric Xu طراحی و ساخته شده است.


Bing

نام موتور جستجوی مایکروسافت می باشد. Bing در ژوئن سال 2009 عرضه شد تا جایگزین Microsoft Live Search (که قبلا MSN search  و Windows Live Search هم بودند) شود. از سال 2010، Bing به نتایج ارگانیک یاهو به عنوان بخشی از قراردادی که مایکروسافت و یاهو در ژونیه سال 2009 بستند، قدرت داد.


Black Box

یک برنامه پیچیده کامپیوتری است که کم درک می شود. ورودی و خروجی ها قابل مشاهده هستند اما به دلیل ماهیت محرمانه آن، دسترسی به فرآیند وجود ندارد. برای مثال الگوریتم گوگل یک Black Box است.


Black Hat

به تاکتیک های خطرناکی که مخالف دستورالعمل های مدیر وب گوگل (Google’s Webmaster Guidelines)  است، گفته می شود.

همچنین به Webspam مراجعه شود.


Blog

به انتشار محتوای مرتب شده بر اساس ترتیب آن ها، که جدید ترین محتوا ها در قسمت بالا قرار می گیرند، گفته می شود. محتوا منعکس کننده منافع شخصی یا شرکتی است و می تواند توسط یک فرد یا گروهی از مشارکت کنندگان ارسال شود. Blog ها در اصل به نام Web log یا Webblog شناخته می شدند. با این حال ، از آنجا که Web log همچنین می تواند به معنای پرونده های ورود به سرور باشد ، این اصطلاح گیج کننده بود. برای جلوگیری از این سردرگمی، مخفف Blog ابداع شد و به اصطلاح رایج تبدیل شد.


Bounce Rate

به درصدی از بازدیدکنندگان که بدون بازدید از سایر صفحات وب سایت، آن را ترک می کنند گفته می شود. Bounce rate ها بسته به صنعت متفاوت هستند. اگرچه Bounce rate می تواند محتوای بالقوه یا مشکلات وب سایت را نشان دهد ، اما طبق گفته Google یک عامل رتبه بندی مستقیم نیست.


Bot

به قسمت Crawler یا Googlebot مراجعه شود.


Branded Keyword

هنگامی که درخواست کاربر شامل یک مطابقت یا تغییر دقیق در یک شرکت یا نام تجاری خاص است. برای نمونه آکادمی دیجیتال مارکتینگ نیترو یا نیترو و یا academy.nitroapp.ir مثال هایی از Branded keyword ها هستند.Broken Link

لینکی که به 404 not found هدایت می شود. یک لینک زمانی معیوب می شود که:

  • وب سایت آفلاین شود.
  • یک صفحه وب بدون اجرای یک تغییر مسیر، حذف شود.
  • URL مقصد، بدون اجرای تغییر مسیر، تغییر یابد.
از طريق
آژانس دیجیتال مارکتینگ نیترو
برچسب ها

نوشته های مشابه

0 0 رای
امتیاز مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمامی نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
مشتاق نظرات شما هستیم. لطفا نظرات خود را بین کنیدx
()
x
بستن
بستن