دیکشنری سئو و دیجیتال مارکتینگسئو

دیکشنری سئو و دیجتال مارکتینگ | حرف D

Data

به همه تعداد سخت افزارهایی که نمایانگر مشتریان واقعی هستند از جمله: چه کسی ، چه چیزی ، کجا ، چه وقتی ، چرا و چگونه، که برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد استراتژی ها و تاکتیک های سئو مورد نیاز هستند، گفته می شود.


Dead-End Page

صفحه ی وبی که به هیچ صفحه دیگری لینک نمی شود. پس زمانی که یک کاربر و یا ربات وارد این صفحه می شود، هیچ جایی برای ادامه دادن و به پیش رفتن وجود ندارد.


Deep Link

  • لینکی که به هر صفحه وب به غیر از صفحه اصلی اشاره می کند.
  • لینکی که به محتوای درون یک برنامه تلفن همراه اشاره می کند.

De-index

هنگامی که Google وب سایت یا صفحه وبی را به طور موقت یا دائمی از نتایج جستجو، به طور خاص از فهرست جستجوی خود حذف می کند. گوگل یک ابزار حذف کننده URL را در کنسول جستجوی خود برای موارد داوطلبانه ارائه کرده است. اگرچه یک وب سایت ممکن است به دلیل نقض قوانین گوگل و به عنوان جریمه، از فهرست جستجوی گوگل حذف شود.

همچنین با نام Delisting شناخته می شود.


Directory

لیستی از وب سایت ها ، که معمولاً بر اساس دسته بندی های مرتبط از هم جدا می شوند و توسط ویراستاران انسانی نگهداری می شوند. بسته به دایرکتوری ، درج می تواند رایگان یا همراه با پرداخت باشد. در گذشته ، لینک ها از دایرکتوری ها بسیار مورد توجه قرار گرفتند به عنوان مثال ، DMOZ) ) که منجر به سوءاستفاده گسترده و کاهش ارزش کلی این نوع از لینک ها شد.

همچنین با نام  های  Web Directoryو  Link Directoryشناخته می شود.


Disavow

اگر نمایه لینک شما شامل تعداد بالایی از لینک های ورودی ، Spammy ، مصنوعی یا با کیفیت پایین است که ممکن است به رتبه شما آسیب برساند و توانایی حذف آن ها را به یک دلیل موجه ندارید (به عنوان مثال ، لینک در یک وب سایت وجود دارد شما هیچ کنترلی بر آن ندارید) می توانید از ابزار Disavow Tool گوگل استفاده کنید تا به گوگل بگویید که آن لینک ها را نادیده بگیرد.


DMOZ

یک دایرکتوری از وب سایت ها که توسط انسان ویرایش شده و در 5 ژوئن سال 1998 تاسیس و در 17 مارس سال 2017 بسته شد.


Do-follow

لینکی که از ویژگی  “nofollow” استفاده نمی کند. به عبارت دیگر ، یک لینک.


Domain

آدرس وب سایت – که به طور معمول با پسوندهایی مانند .com ، .org، .net یا .ir پایان می یابد. به عنوان مثال: academy.nitroapp.ir دامنه وب سایت آکادمی دیجیتال مارکتینگ نیترو است.


Domain Authority

  • “قدرت” کلی یک وب سایت که با گذشت زمان ساخته شده است و می تواند به یک صفحه جدید کمک کند تا به سرعت رتبه بندی شود ، حتی قبل از آن که محتوای وب سایت لینک یا تعامل به دست آورده باشد.
  • یک امتیاز ، بین 0 تا 100 ، که شرکت نرم افزاری سئوی Moz از آن برای پیش بینی توانایی وب سایت برای رتبه بندی در نتایج جستجو استفاده می کند.

Doorway Page

صفحات وب که برای رتبه بندی در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی خاصی ایجاد شده اند و فقط به منظور هدایت کاربرانی که بر روی آن صفحه کلیک می کنند به وب سایت های دیگر، طراحی و ساخته شده اند.


DuckDuckGo

موتور جستجویی که در 28 سپتامبر 2008 طراحی شد. این موتور جستجو غالباً بخاطر تمرکز سنگین آن بر حفظ حریم شخصی کاربر و عدم وجود حباب فیلتر (شخصی سازی جستجو) مورد ستایش قرار می گیرد. DuckDuckGo برای ارائه نتایج جستجوی خود به بیش از 400 منبع متکی است، از جمله موتورهای جستجوی عمودی ، خزنده خود ، DuckDuckBot ، Bing و .Yandex

در سال 2016 ، 4 میلیارد جستجو در DuckDuckGo انجام شد.


Duplicate Content

هنگامی که مقدار قابل توجهی از مطالب موجود در یک صفحه وب مطابقت دارد یا بسیار شبیه به مطالبی است که در جای دیگری در همان وب سایت یا یک وب سایت کاملاً متفاوت وجود دارد.


Dwell Time

به مدت زمانی که در طول فرآیندی که در آن کاربر بر روی نتیجه جستجو کلیک می کند و سپس از طریق یک وب سایت به SERP باز می گردد ، می گذرد، گفته می شود. مدت زمان کوتاه (مثلاً کمتر از 5 ثانیه) می تواند نشانگر محتوای کم کیفیت موتورهای جستجو باشد.

از طريق
آژانس دیجیتال مارکتینگ نیترو
برچسب ها

نوشته های مشابه

0 0 رای
امتیاز مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمامی نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
مشتاق نظرات شما هستیم. لطفا نظرات خود را بین کنیدx
()
x
بستن
بستن