دیکشنری سئو و دیجیتال مارکتینگسئو

دیکشنری سئو و دیجیتال مارکتینگ | حرف L

Landing Page

  • هر صفحه وبی که بازدید کننده بتواند به آن دستیابی پیدا کند.
  • یک صفحه وب مستقل که برای دستیابی به اهداف یا تولید تبدیل طراحی شده است.

Lead

فردی که ممکن است محصولات و یا خدمات شما برای او جالب باشد یا جالب نباشد. یک سربرگ با اراده آدرس ایمیل آن ها (و معمولاً سایر اطلاعات شخصی یا تماس با آنها) را در ازای چیزی که از نظر وب سایت ارزش دارد را به اشتراک می گذارد.Link Bait

محتوای تحریک آمیز که هدفشان جلب توجه مردم و جذب لینک ها از سایر وب سایت ها است.


Link Building

فرآیندی که طراحی شده است تا بتواند سایر وب سایت های معتبر و مرتبط را قانع کنند تا لینک وب سایت شما را در صفحه خود قرار دهند. این امر به بهبود رتبه بندی و دیده شدن وب سایت شما کمک می کند.

ساخت لینک می تواند با روش های زیر به انجام برسد:

  • دسترسی به رسانه ها ، وبلاگ نویسان ، تأثیر گذاران و مسئولان وب.
  • با انتشار انواع مختلفی از مطالب با کیفیت یا حسی که به طور طبیعی جذب لینک های سرمقاله می شوند.
  • پرداخت برای آنها. به عنوان مثال ، می توانید لینک ها را از طریق محتوای اسپانسرشده ، بررسی های پولی یا پرداخت برای نوع خاصی از لینک که در سایر وب سایت ها نمایش داده می شوند، به دست آورید.
  • به دست آوردن مشارکت
  • به صورت دستی. به عنوان مثال ، شما دارایی هایی را که آن ها را مدیریت می کنید یا صاحب آن ها هستید را به هم لینک می دهید، یا سایت خود را به فهرست های آنلاین یا سایت های مرور اضافه می کنید.

Link Equity

ارزش لینک های ورودی از نظر ربط ، اقتدار و اعتبار آن ها.


Link Farm

زمانی که گروهی از وب سایت ها به یکدیگر لینک می شوند. برای این امر معمولا از برنامه های خودکار استفاده می شود تا به صورت مصنوعی سبب بهبود رتبه بندی در موتور های جستجو شود. این عمل یک تاکتیک اسپم، به شمار می رود.

همچنین با نام های Link Network, Blog Network, Private Blog Network نیز شناخته می شود.


Link Juice

اصطلاحی که هرگز نباید از آن در رسانه های عمومی یا آنلاین استفاده کنید.


Link Profile

تمامی انواع لینک که به یک وب سایت مشخص، اشاره می کنند. کیفیت link profile یک وب سایت می تواند بسته به نحوه به دست آوردن آن ها و متن لنگری که استفاده شده است، بسیار متفاوت باشد.


Link Velocity

به چه سرعت یک وب سایت، لینک ها را جمع آوری می کند. یک افزایش ناگهانی در link velocity می تواند بیانگر استفاده از تاکتیک های اسپم باشد یا می تواند به دلیل بازاریابی ویروسی یا انجام کارهای خبری قابل توجه باشد (عمدا یا ناخواسته).


Log File

فایلی که اطلاعات کاربران را ثبت می کند. مانند: آدرس های IP ، نوع مرورگر ، ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP)، تمبر تاریخ / زمان، صفحات ارجاع / خروج و تعداد کلیک.


Log File Analysis

فرایند کاوش داده های موجود در یک پرونده log برای شناسایی روندها ، اداره سایت ، ردیابی حرکت کاربر در وب سایت ، جمع آوری اطلاعات جمعیتی و درک چگونگی خزیدن ربات ها در وب سایت.


Long-Tail Keyword

  • اصطلاحات چند کلمه ای بسیار خاص که غالباً قصد خرید بالاتری را نشان می دهند.
  • کلمات کلیدی که محبوبیت کمتری دارند و حجم جستجوی آن ها به مراتب کمتر و رتبه بندی شدن برای آن ها آسان تر است.

Lookalike Audiences

یک ویژگی هدفمند است که توسط سرویس تبلیغ فیس بوک ارائه شده است. فیس بوک ویژگی های مشترکی را در بین تعدادی از مخاطبان خود مشخص می کند سپس کاربرانی را هدف قرار می دهد که ویژگی ها یا علایق مشابهی را در معرض نمایش بگذارند.


LSI) Latent Semantic Indexing)

یک روش نمایه سازی برای موتور جستجو است که به ایجاد ارتباط بین کلمات و عبارات می پردازد تا درک بهتری از موضوع متن داشته باشد. این روش به موتورهای جستجو کمک می کند تا نتایجی با دقت بالا به مطالب جستجو شده ارائه بدهند. Google به وب سایت هایی که شامل کلمات کلیدی مرتبط با LSI باشند از طریق رتبه بندی و ترافیک بیشتر پاداش می دهد.

از طريق
آژانس دیجیتال مارکتینگ نیترو
برچسب ها

نوشته های مشابه

0 0 رای
امتیاز مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمامی نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
مشتاق نظرات شما هستیم. لطفا نظرات خود را بین کنیدx
()
x
بستن
بستن