راهنمای سئو سایت های مختلفسئو

نحوه سئو سایت خبری چگونه است؟ | روش بهینه سازی سایت خبری

وردپرس، صفحات AMP، سرعت خزیدن، ساختار وب سایت

آیا نحوه و روش بهینه سازی و سئو سایت خبری متفاوت است؟

نحوه بهینه سازی و سئو سایت خبری با روش های سئو سایت های فروشگاهی و غیره متفاوت است. اگر وب سایتی دارید که تخصص آن در زمینه ارائه اخبار می باشد، می توانید کارهای بسیار زیادی برای بهینه سازی آن برای موتور های جستجو و کاربران انجام دهید. در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را در مورد بهینه سازی وبسایت های خبری به شما بیان کنیم. با ما همراه باشید.

در ابتدا باید مفهوم وبسایت خبری را برای شما روشن کنیم. اگر شما دارای یک وبسایت فروشگاهی هستید که در بخشی از آن به اخبار و رویداد ها نیز می پردازید، نمی توانید از وبسایت خود به عنوان یک وبسایت خبری یاد کنید. در این صورت شما کار بسیار سختی را برای ورود به بخش Google News خواهید داشت و اخبار شما به راحتی ایندکس نخواهند شد.

 

استفاده از افزونه News SEO وردپرس

روش بهینه سازی سایت خبری، افزونه News SEO وردپرس

اگر شما از وردپرس برای وب سایت خبری خود استفاده می کنید بسیار خوش شانس هستید زیرا یک روش بهینه سازی سایت خبری، افزونه News SEO وردپرس است که نقشه های XML اخبار را ایجاد می کند که سبب می شود تا گوگل از مقالات جدید شما در کوتاه ترین زمان ممکن آگاه شود. همچنین به شما در بهینه سازی برخی از گزینه های نقشه سایت پیشرفته XML News کمک می کند.

اگر برای نحوه سئو و بهینه سازی یک سایت خبری مصمم هستید، هرچه سریع تر این افزونه را دریافت کنید.

 

صفحات AMP)  Accelerated Mobile Pages)

نحوه و روش سئو و بهینه سازی سایت خبری با صفحات amp

AMP برای تمامی وبسایت ها مهم می باشند، اما برای وب سایت های خبری یک امر ضروری به شمار می روند. حجم بسیار زیادی از افراد از طریق موبایل های خود به مطالعه اخبار می پردازند و شما باید از این موضوع مطمئن شوید که این صفحات به خوبی بر روی وبسایت شما عمل کنند. هدف از صفحات AMP، بارگذاری هرچه سریع تر وبسایت بر روی موبایل ها می باشد. در واقع صفحات AMP بر روی اصل مطلب ارائه شده تمرکز کرده و آن را به کاربران ارائه می دهند.

 

سرعت خزیدن (Crawl Speed)

از دیگر روش های بهینه سازی سایت خبری، بالا بردن سرعت ایندکس شدن است. اگر که می خواهید اخباری که ارائه می دهید به سرعت توسط گوگل ایندکس شوند، باید نکاتی را رعایت کنید که یکی از آن ها سرعت وبسایت شما می باشد. مطمئنا شما سرعت وبسایت خود را بهینه سازی می کنید اما باید اطمینان حاصل کنید که نقشه های XML در دسترس هستند. توجه داشته باشید که یک نقشه سایت خبری مانند نقشه معمول XML شما نیست.

گوگل برای این موضوع چندین راهنمایی ارائه می دهد:

  • نقشه سایت خبری شما فقط می تواند احاوی اخبار دو روز اخیر باشد و مقالات 30 روز در فهرست خبرها باقی خواهند ماند.
  • نقشه های خبری خود را به طور مداوم با انتشار مطالب تازه به روز کنید.
  • محدودیت URL برای هر نقشه سایت خبری، هزار URL می باشد.
  • برای هر مقاله جدید، یک نقشه جدید ایجاد نکنید، بلکه نقشه سایت موجود خود را به روز کنید.

 

اگر به طور مداوم مقالات جدید را در وب سایت خبری خود انتشار دهید، سرعت خزیدن نیز بهبود می یابد. اگر Googlebot با هر خزیدن، چیزهای جدیدی را در وب سایت شما پیدا کند، بیشتر به وب سایت شما مراجعه خواهد کرد. این همچنین بدان معنی است که شما نیاز به سرور میزبان کامل دارید، بنابراین هر بار که Googlebot از وبسایت شما بازدید کند، وب سایت شما فعال خواهد بود. اگر در هنگام مراجعه Googlebot وبسایت شما ایراد داشته باشد، این موضوع سبب کاهش سرعت وبسایت شما خواهد شد.

همچنین اگر محتوای کم ارزش و کم کیفیت را به Googlebot  ارائه دهید، سبب از دست دادن بودجه خزیدن خود برای مطالب کم اهمیت خواهید شد. ساختار وبسایت خود را بهینه کنید و حتماً صفحات ناخواسته را از طریق robot.txt یا متا روبات مسدود کنید. همچنین از ارائه محتوای تکراری بپرهیزید.

 

ساختار وب سایت خبری

ساختار در در نحوه سئو سایت خبری دارای اهمیت بالایی است

ساختار در در نحوه سئو سایت خبری دارای اهمیت بالایی است، زیرا در وبسایت خبری شما از یک طرف دارای مقاله خواهید بود و از طرف دیگر دارای طبقه بندی های دیگر مانند دسته ها و برچسب ها خواهید بود. از ساختار دوم آگاه باشید، زیرا ممکن است مهم تر از مقالات شما باشد که می آیند و می روند. صفحات طبقه بندی خود را به بهترین حالت ممکن بهینه سازی کنید.

  • دسته بندی های خود را ارزیابی کنید.
  • زیر مجموعه و برچسب ها را اضافه کنید.
  • صفحه بندی را اضافه کنید.
  • از محتوای تکراری پرهیز کنید.

 

مقالات خود را با اخبار جدید بروزرسانی کنید.

مطمئنا شما می خواهید که به محض پیدا کردن خبر، آن را منتشر کنید. حتماً این کار را انجام داده و مقاله خود را در طول روز به روز کنید تا مطمئن شوید که اخبار درست و بروزی را ارائه می دهید. نیازی نیست که یک مقاله جدید در هر به روز رسانی اضافه کنید. Google News از شما می خواهد که یک لینک دائمی برای مقاله خبری خود داشته باشید. آنچه شما باید انجام دهید این است که عنوان مقاله خود را به روز کنید، زیرا این موضوع سبب آن می شود که مقاله شما از دید Google به روز باشد.

 

چه چیزی SEO را متفاوت می کند؟

شما تا به حال فکر کرده اید که چه چیزی باعث می شود SEO برای ناشران متفاوت از آنچه باشد که به عنوان مثال، فروشگاه های تجارت الکترونیک هستند؟

مسائل در هر دو حوزه یکسان می باشد. تلاش برای افزایش ترافیک ارگانیک و اطمینان از تکراری نبودن محتوا.

مطمئنا نحوه سئو سایت خبری فقط به سرعت یا ساختار وب سایت ختم نمی شود. شما باید در تلاش این باشد که کاربرانتان بتوانند با استفاده از نرم افزار های مختلف از طریق دستگاه های متفاوت به اخبار شما دستیابی پیدا کنند. برای مثال شما می توانید علاوه بر ارائه اخبار در وبسایت خود، از نرم افزار های دیگر نیز مانند اینستاگرام، یوتیوب، توئیتر و …برای ارائه اخبار خود استفاده کنید. اگر بتوانید نرم افزار مختص به وبسایت خود نیز داشته باشید، می توانید سبب افزایش چشم گیر اعتبار خود در بین مردم و اعتماد بیشتر آن ها شوید.  راحتی کاربران در هنگام استفاده از وبسایت شما یا همان تجربه کاربری بهتر سبب محبوبیت وبسایت شما در بین افراد می شود.

 

استفاده از تصاویر در اخبار

استفاده از تصاویر در هنگام ارائه اخبار سبب افزایش چشم گیر ترافیک شما می شود. افراد دوست دارند برای آگاهی بهتر و کامل تر از یک اخبار یا رویداد و یا اتفاق، تصاویر آن را نیز تماشا کنند.

 

استفاده از ویدیو در اخبار

استفاده از ویدیو در اخبار سبب ارائه کامل تری از اخبار به مخاطبان می شود. مخاطبان می توانند علاوه بر آگاهی از اخبار به صورت متنی، ویدیو آن را نیز تماشا کنند تا ذهنیت کامل تری از اخبار پیدا کنند.

 

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با نحوه سئو و روش های بهینه سازی وب سایت خبری آشنا کنیم. وبسایت های خبری وبسایت هایی هستند که فقط در حوزه ارائه اخبار فعالیت می کنند. وبسایت هایی که تنها در یک بخش خاص از خود به ارائه اخبار می پردازند، وبسایت خبری محسوب نمی شوند. برای رتبه بندی بهتر در نتایج موتور های جستجو و همچنین ایندکس شدن مطالبتان به عنوان یک وبسایت خبری، باید نکاتی را رعایت کنید که در این مقاله به بررسی آن ها پرداختیم. مانند سایر وبسایت ها، ایجاد یک تجربه کاربری خوب سبب افزایش محبوبیت شما در بین سایر وبسایت های رقیب می شود.

 

با دیگر مقالات آکادمی دیجیتال مارکتینگ نیترو همراه باشید:

تاثیر ریسپانسیو کردن سایت در سئو

تاثیر سرعت سایت بر سئو و رتبه بندی گوگل

از طريق
آژانس دیجیتال مارکتینگ نیترو
منبع
yoast
برچسب ها

نوشته های مشابه

0 0 رای
امتیاز مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمامی نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
مشتاق نظرات شما هستیم. لطفا نظرات خود را بین کنیدx
()
x
بستن
بستن