آموزش سئو مقدماتیسئو

نحوه سئو و بهینه سازی صفحه اصلی وب سایت (Home Page) چگونه است؟

آیا صفحه اصلی وب سایت (Home Page) باید بهینه سازی شود؟

هیج سئویی برای صفحه اصلی وب سایت وجود ندارد اما اکثر افراد بر این باور هستند که که صفحه اصلی باید برای یک کلمه کلیدی سئو و بهینه سازی شود. امکان دارد که بهینه سازی صفحه اصلی برای موتور های جستجو، برای برخی از افراد مفید باشد اما هدف اصلی از صفحه اصلی نباید رتبه بندی در گوگل باشد. در این مقاله قصد داریم تا هدف طراحی صفحه اصلی را به شما توضیح داده و ترفند هایی را برای بهینه سازی آن به شما بیان کنیم.

 

نحوه سئو و بهینه سازی صفحه اصلی وب سایت

 

موضوع اصلی وب سایت شما چیست؟

اولین ترفند برای بهینه سازی صفحه اصلی شما، مشخص کردن موضوع اصلی وب سایت شما می باشد. باید صفحه اصلی وب سایت شما با موضوع وب سایت شما مرتبط باشد. در واقع صفحه اصلی باید یک نمایه ی کلی از وب سایت شما را برای بازدیدکنندگان به نمایش بگذارد.

 

سئو و بهینه سازی صفحه اصلی وب سایت با استراتژی کلمات کلیدی

سئو و بهینه سازی صفحه اصلی وب سایت (Home Page) با کلمات کلیدی

بسیاری از افراد در حال تلاش برای سئو و بهینه سازی صفحه خود برای یک کلمه کلیدی می باشند. بسیاری از آن ها برای کسب و کار های محلی بهینه سازی می کنند و بر این باور هستند که صفحه اصلی وب سایت آن ها، بخش اصلی از استراتژی کلمات کلیدی آن ها می باشد. ما اغلب توصیه می کنیم که وب سایت خود را برای بیش از یک کلمه کلیدی بهینه سازی کنید و تلاش کنید تا یک استراتژی مبتنی بر تعداد زیادی کلمه کلیدی طراحی کنید. حتی 3 الی 5 کلمه کلیدی نیز برای استراتژی کلمات کلیدی شما کافی نمی باشد. سعی کنید کلمات کلیدی وب سایت خود را گسترش دهید.

آیا صفحه اصلی شما لیست مفصلی از محصولات و خدمات شما می باشد یا از آن به عنوان یک صفحه برای خوش آمد گویی به بازدیدکنندگان نیز استفاده کرده اید؟

در حال حاضر یکی از بدترین کارهایی که یک وب مستر می تواند انجام دهد، نوشتن عبارت ” به وب سایت ما خوش آمدید ” می باشد. منظور ما از خوش آمدگویی به بازدیدکنندگان این است که آن ها را از محصولات و خدمت وب سایت خود آگاه کنید. همچنین مهم ترین نکته این می باشد که بازدیدکنندگان بدانند که چه سودی از استفاده از محصولات یا خدمات وب سایت شما به دست می آورند.

 

مزایای محصولات یا خدمات خود را مشخص کنید.

سئو و بهینه سازی صفحه اصلی وب سایت (Home Page)

دومین ترفند برای سئو و بهینه سازی صفحه اصلی وبسایت شما، مشخص کردن مزایای محصولات یا خدمات شما می باشد. این موضوع گریبان گیر اکثر وب سایت ها می شود. وب سایت ها نمی توانند به صورت واضح بیان کنند که چه چیزی به مشتریان ارائه می دهند.

برای نمونه می توان به یک وب سایت آموزش کسب و کار اشاره کرد که از عبارت ” به شما کمک می کنیم تا خود را تقویت کنید ” در صفحه اصلی خود استفاده کرده است. این عبارت یک خوش آمد گویی خوب برای بازدیدکنندگان به شمار نمی رود زیرا هیچ سرنخی از هدف اصلی و بسایت در آن بیان نشده است. این عبارت می تواند برای یک وب سایت فروش کفش نیز به کار رود که دویدن شما را تقویت می کند.

اطمینان حاصل کنید که محتوای مقدماتی شما در مورد مزایای اصلی وب سایت شما برای بازدیدکنندگان باشد.

برای نمونه در صفحه اصلی وب سایت فوق، کلمات درشت می توانند با مسائل مختلفی مرتبط باشند اما عبارتی که در زیر آن ها نوشته شده و تصویر صفحه اصلی، هدف وب سایت را به مخاطبان به طور واضح بیان می کند.

به طور کلی باید گفت که شما باید هدف و مزایای وب سایت خود را برای بازدیدکنندگان به طور واضح بیان کنید.

 

راهنمایی بازدیدکنندگان

سئو و بهینه سازی صفحه اصلی وب سایت (Home Page) با راهنمایی بازدید کنندگان

هدف سوم از سئو و بهینه سازی صفحه اصلی وب سایت شما، راهنمایی بازدیدکنندگان می باشد.

شما باید مطمئن شوید که صفحه اصلی وب سایت شما، بازدید کنندگان را به سایر صفحات وب سایت شما راهنمایی می کند. البته همانطور که در مطالب فوق اشاره کردیم، صفحه اصلی شما باید حاوی مقدمه باشد. اما این مقدمه تا زمانی که بازدیدکنندگان نتوانند به سایر صفحات وب سایت مراجعه کنند، سودی ندارد.

راهنمایی های بسیاری برای بازدیدکنندگان وجود دارد اما موارد زیر محبوب ترین آن ها می باشد:

  • اسلایدر ها

اسلایدر ها اغلب برای تبلیغ صفحات استفاده می شوند. اما عدم توجه اکثر بازدیدکنندگان به این صفحات، محبوبیت آن ها را کاهش می دهد. اسلایدر ها برای راهنمایی بازدیدکنندگان بسیار مناسب می باشد.

  • منو

مطمئنا بدیهی ترین عنصر در راهنمایی بازدیدکنندگان، منو می باشد. موارد ذکر شده در قسمت منو نباید به صورت کلی باشند و بتوانند جزئیات را به کاربران بیان کنند.

  • محصولات

اگر وب سایت شما یک فروشگاه اینترنتی می باشد، پتانسیل بالایی برای طراحی صفحه اصلی وجود دارد. برای نمونه می توانید پرفروش ترین محصولات خود را در صفحه اصلی وب سایت قرار دهید. صفحه اصلی شما بهترین مکان برای معرفی یک محصول جدید می باشد. در طراحی صفحه اصلی خود باید خلاقیت داشته باشید. اگر برای محصولی تخفیف در نظر گرفته اید، مطمئنا شوید که آن محصول در صفحه اصلی وب سایت شما قرار گیرد.

  • کادر جستجو

در اکثر وب سایت ها، کادر جستجو در قسمت فوق یا پایین صفحه قرار گرفته است. اگر وب سایت شما هزاران محصول ارائه می کند یا هزاران مقاله در آن قرار داده شده است، کادر جستجو برای بازدیدکنندگان بسیار کاربردی خواهد بود. در وب سایت هایی از این قبیل، کادر جستجو باید یک بخش اصلی از وب سایت باشد و به راحتی در دسترس کاربران قرار داده شود.

  • پشتیبانی

شما باید یک راه ارتباطی برای وب سایت خود در نظر بگیرید تا کاربران در صورت مواجه شدن با مشکل یا داشتن سوال بتوانند از آن استفاده کنند. این قسمت می تواند بخش فوتر وب سایت شما قرار داده شود.

 

در راهنمایی بازدیدکنندگان خود زیاده روی نکنید.

هیچگاه در راهنمایی بازدیدکنندگان خود زیاده روی نکنید تا بازدیدکنندگان از مشاهده آن ها کلافه شوند.

تمامی انواع راهنمایی ها را در صفحه اصلی وب سایت خود قرار ندهید. تنها آن دسته را که از نظر شما برای وب سایت شما کاربردی می باشند را در دسترس بازدیدکنندگان قرار داده و بر روی آن ها تمرکز کنید.

 

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا توضیحات مختصری در مورد صفحه اصلی وب سایت و بهینه سازی آن داشته باشیم. اکثر افراد در تلاش برای بهینه سازی صفحه اصلی وب سایت خود برای کلمات کلیدی هستند ولی هدف اصلی از صفحه اصلی، کسب رتبه بندی بهتر در نتایج موتورهای جستجو نمی باشد. در این مقاله ترفند هایی را برای شما بیان کردیم که با استفاده از آن ها می توانید صفحه اصلی خود را نه تنها برای موتورهای جستجو، بلکه برای کاربران نیز سئو و بهینه سازی کنید تا سبب بهبود تجربه کاربری و بسایت خود شوید.

 

با دیگر مقالات آکادمی دیجیتال مارکتینگ نیترو همراه باشید:

5 ابزار سرچ کنسول گوگل که از آن بی خبر بودیم

همکاری تیم های سئو و فروش و تاثیر آن در افزایش مشتری

از طريق
آژانس دیجیتال مارکتینگ نیترو
منبع
yoast
برچسب ها

نوشته های مشابه

0 0 رای
امتیاز مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمامی نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
مشتاق نظرات شما هستیم. لطفا نظرات خود را بین کنیدx
()
x
بستن
بستن