اخبار و رویداد

WP Rocket مسئول ناپدید شدن تصاویر و قطعی SERP های گوگل است؟

مسئول ناپدید شدن، منبع مشکلات ایجاد شده

آیا WP Rocket مسئول ناپدید شدن تصاویر بود؟

تصاویر دوباره از صفحات نتایج جستجوی Google ناپدید شده اند. به نظر می رسد این مشکل بیشترین تأثیر را بر روی بلاگ نویسان داشته باشد. برخی گفته اند که WP Rocket مسئول ناپدید شدن تصاویر است، اما این ادعا تأیید نشده است.

این موضوع سبب شده است که وبسایت هایی که در رتبه های برتر carousel (اسلاید) قرار داشتند، رتبه های خود را از دست بدهند.

وب سایت هایی که در نتایج معمولی جستجو های گوگل بودند، رتبه خود را حفظ کرده اند اما  تصویری را که قرار بود همراه با لیست SERP آنها باشد، از دست داده اند.

مسئول ناپدید شدن تصاویر WP Rocket

Cassey Markee در توئیتر خود اعلام کرد که او گزارش های بسیاری را از وبسایت هایی که رتبه شان را در carousel از دست داده اند، دریافت کرده است.

در پی این توئیت، سایر وبلاگ نویسان نیز در پاسخ به توئیت Cassey Markee، مشکلات خود را بیان کردند.

” من برای یک موضوع به خصوص در رتبه یک قرار داشتم اما الان آن را از دست داده ام. برخی از مطالبی که در رتبه های برتر قرار دارند، تصاویر خود را حفظ کرده اند اما برخی دیگر تصاویرشان را از دست داده اند. ”

 

بسیاری از افراد WP Rocket را مسئول این اتفاق می دانستند.

بسیاری از وبلاگ نویسان متوجه شدند که همه آنها WP Rocket مشترک دارند. آنها شروع به شک و تردید کردند که WP Rocket مسئول ناپدید شدن تصاویر است و باعث شده تصاویر توسط گوگل دیده نشوند. اگر این ادعا واقعیت داشته باشد، توضیح می دهد که چرا تصاویر از SERP های Google ناپدید می شوند.

WP Rocket افزونه ای است که هدف آن سرعت بخشیدن به یک وبسایت است.

یک افزونه حافظه پنهان می تواند پرونده های JavaScript و CSS را از جمله موارد مرتبط با پلاگین ها بگیرد و سپس آن ها را کوچک کند. این فرآیند با نام کوچک سازی ( minifying ) شناخته می شود.

WP Rocket همچنین پرونده ها را دریافت کرده و آنها را در حافظه نهان قرار می دهد. حافظه نهان مانند عکس فوری است. این کار باعث صرفه جویی در وقت می شود. زیرا دیگر نیاز نیست که WordPress اطلاعات را از یک پایگاه داده بدست آورد بلکه می تواند از فایل ذخیره شده استفاده کند.

اما گاهی اوقات فرایند کوچک سازی یا ذخیره سازی می تواند در عملکرد یک افزونه اختلال ایجاد کند و باعث شود که وبسایت به درستی کار نکند.

برخی اوقات این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که یک افزونه به روز شود اما WP Rocket (یا هر افزونه حافظه دیگر) به طور خودکار حافظه نهان یا پرونده های کوچک شده را به روز نکند.

به همین دلیل خوب است هرزمان که وردپرس یا افزونه بروزرسانی می شود، حافظه نهان را پاک کرده و یک حافظه پنهان جدید ایجاد کنید.

اکثر افراد به این امید که افزونه این کار را به صورت خودکار انجام دهد، به کار خود ادامه می دهند. اما هیچ چیزی کامل و بی ایراد نیست و افزونه ها نیز می توانند ایراد داشته باشند.

WP Rocket در 24 ژوئن سال 2020 یک بروزرسانی دریافت کرد. شرکت ها معمولا بروزرسانی ها را انتشار می دهند تا برخی ایراد ها را رفع کنند اما گاهی اوقات بروزرسانی ها می توانند منجر به اختلال عملکرد وردپرس و یا افزونه ها شوند.

مدتی پس از انتشار این بروزرسانی، اتفاقی که توضیح دادیم برای اکثر وبسایت ها افتاد. اکثر افراد بر این باور بودند که WP Rocket مسئول این اختلال است و سبب شده است که گوگل نتواند تمامی منابع و تصاویر موجود در وبسایت ها را دریافت کند.

Casey Markee تصویری از صفحه نمایش خود منتشر کرد که نشان می داد غیرفعال کردن WP Rocket باعث می شود ابزار Rich Snippets مجدداً داده های ساخت یافته را مشاهده کند.

مسئول ناپدید شدن تصاویر WP Rocket

تصویر نشان می دهد که چگونه ابزار داده ساختار یافته Google قسمت های خاصی از داده های ساخت یافته را نمی بیند.

WP Rocket یک بروزرسانی جدید را در تاریخ 8 ژوئیه منتشر کرد (به طور تصادفی) و برخی از وبلاگ نویسان که به جدیدترین نسخه بروزرسانی کردند، گزارش دادند که مشکلشان حل شده است.

WP Rocket در توییتر حاضر شد و پیشنهاد داد که به آنها کمک کند.

پس از این موضوع بسیاری از افراد اعلام کردند که پس از بروزرسانی به آخرین نسخه WP Rocket مشکلشان برطرف شده است.

جان مولر از Google درخواست URL کرد و بسیاری از وبلاگ نویسان پاسخ دادند. شاید آنها تصور می کردند مشکل حل شده است؟

در آن زمان یعنی 8 ژوئیه، کاملاً مشخص نبود که این مسئله مختص WP Rocket باشد. به نظر می رسید که WP Rocket مسئول ناپدید شدن تصاویر باشد اما ظاهراً این موضوع کاملاً مختص به WP Rocket نبود.

 

رشد وردپرس، منبع مشکلات ایجاد شده برای تصاویر بود.

باید این را بدانیم که همیشه مشکوک ترین فرد یا موضوع، مقصر اصلی نیست. زمانی که افراد به یک فرد یا موضوع مشکوک می شوند، دیگر دست از تلاش برای یافتن پاسخ بر می دارند زیرا تصور می کنند که اشتباه توسط همان فرد یا موضوع مشکوک به وجود آمده است.

متاسفانه این یک تعصب بسیار رایج در تشخیص یک مسئله است که باعث می شود مقصر و مسبب اصلی یافت نشود و پنهان باقی بماند.

 

خلاصه:

در این مقاله تلاش کردیم تا به بررسی و کشف دلیل ناپدید شدن تصاویر وبسایت ها در بخش carousel بپردازیم. اکثر افراد تصور می کردند که WP Rocket مسئول ناپدید شدن تصاویر است. WP Rocket پس از مدتی یک بروز رسانی منتشر کرد که سبب رفع این مشکل شد. اما مشکل تنها وابسته به WP Rocket نبود. بلکه وردپرس نیز مسبب ایجاد این اختلال شده بود. بسیاری از وبلاگ نویسان نیز نظراتشان را در مورد این موضوع توئیت کردند که اکثر آن ها نیز WP Rocket را مقصر اصلی می دانستند.

 

با دیگر مقالات آکادمی دیجیتال مارکتینگ نیترو همراه باشید:

چگونه سرمایه استارتاپ یا کسب و کار خود را تامین کنیم؟

بهترین روش برای شروع استارتاپ یا کسب و کار موفق چیست؟

از طريق
آژانس دیجیتال مارکتینگ نیترو
منبع
search engine journal
برچسب ها
0 0 رای
امتیاز مطلب
اشتراک
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخوردهای درون خطی
نمایش تمامی نظرات
دکمه بازگشت به بالا
0
مشتاق نظرات شما هستیم. لطفا نظرات خود را بین کنیدx
()
x
بستن
بستن